Zaznacz stronę

To jednak rzuca się w oczy dość mocno. Segment samochodów jest zdominowany w naszym kraju przez auta używane. Co więcej, przeważnie są to samochody 7 lat i starsze. Ale nie ma się co dziwić, bo za wyborem samochodu używanego przemawia kilka zasadniczych zalet.

Samochody używane częściej wybierane

Możemy się przekonać o tym już choćby patrząc na ceny samochodów i ceny części. Cenniki serwisowe w autoryzowanych punktach, czasem mnogą przyprawić o palpitację serca. Nie mniej jednak, mamy do czynienia z tendencją, w której jednak zapobiegawczość działa bardziej no i w związku z tym to właśnie używane samochody, będą doskonale odpowiadać na potrzeby osób, które chcą mieć po prostu względnie niezawodny, mający dobre jezdne właściwości model auta. Powiedzmy sobie szczerze, nie ma nic złego w samochodach używanych, szczególnie gdy z ekonomicznego punktu widzenia spojrzymy na to jak szybko może stracić na wartości samochód nowy. To są gigantyczne kwoty, których nie jesteśmy w stanie odzyskać.

koła

Firmy wrzucają auta w koszty

Nowe auto opłaca się kupić na 3 lata, gdzie potem i tak właściciele firm wymieniają je na nowe po to, by na korzystnych warunkach wrzucić auto w koszty. To jest praktyka częsta i dosyć sensowna. Warto traktować samochody używane z powagą, ponieważ to może być doskonała inwestycja, nie tylko rozsądna pod kątem ceny ale też perspektywiczna na lata jeżeli chodzi o kwestie użytkowe. To się będzie konkretnie wiązało z bardzo ciekawymi rzeczami, które będą dla nas jeszcze dodatkowo podnosiły atrakcyjność dokonania zakupu używanego pojazdu.