Zaznacz stronę

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorcy w naszym kraju decydują się na leasing jako formę finansowania nowego samochodu dla swojej firmy. Trzeba przyznać, że nie ma w tym nic dziwnego ponieważ to jedno z bardziej elastycznych i nowoczesnych rozwiązań, a korzyści z nim związane, pod warunkiem, gdy dobierzemy dobrze ofertę, są naprawdę ogromne.

Warto też podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z ciekawymi dodatkowymi opcjami. Bo na przykład, jeśli zdecydujemy się na to, by wziąć w leasing nowe auto, wróci do nas część kwoty z jego wartości całościowej.

Wszystko wynika z faktu, że do przedsiębiorcy na firmowy rachunek wraca równowartość podatku VAT od konkretnego samochodu. Czyli – 23%. Przyjmijmy więc, że samochód kosztuje 100000 złotych. Łatwo w tym przypadku policzyć, że zwrot podatku VAT to kwota 23000 złotych. Czyli tak naprawdę, można powiedzieć, że samochód kosztuje 77000. co więcej, bardzo często jest tak, że oferta leasingowania zawierana jest na okres – na przykład – 3 czy 5 lat. Po tym czasie, możemy wymienić samochód na nowy na bardzo korzystnych warunkach. I znów mamy do czynienia ze zwrotem podatku VAT. Poza tym umówmy się, firmowy samochód to też świetne rozwiązanie, jeżeli ktoś potrzebuje w firmie kosztów. Wówczas bowiem możemy rozliczać paliwo, naprawy, niekiedy nawet kilometrówkę. Warto więc rozważyć ten temat i przyjrzeć się wszystkim plusom wynikającym z leasingu, zaznacza specjalista Kazimiera Kamińska.

samochod-skrzynia

Kluczem jest wybór odpowiedniej oferty. A jak to zrobić? No tutaj proponujemy dwa rozwiązania. Pierwsze jest takie, że udajesz się do swojego banku i tam sprawdzasz na jakich warunkach można leasingować auto. Druga opcja to taka, żeby skorzystać z usług firmy, która zajmuje się stricte dobieraniem leasingowych ofert. W takiej firmie mamy dobrą sytuację, bo doradca wybierze dla nas spośród wielu ofert, taką najlepiej dopasowaną do wymagań czy możliwości jakie mamy. Warto też podkreślić inną rzecz. Gdy korzystamy z usług takiego doradcy, nie tylko mamy zestawione najlepsze oferty, ale jeszcze różnego rodzaju bonusy, które się z nimi wiążą. Czyli dowiemy się od razu czarno na białym o tym co zyskujemy, gdy chcemy się konkretnie przyjrzeć wybranej ofercie. Dobrze będzie rozwiązać kwestie leasingu bez podejmowania pochopnej decyzji. Czasem warto będzie poczekać nieco dłużej na to, by przejechać się nowym samochodem, ale za to na znacznie korzystniejszych warunkach. A naprawdę – możliwości mamy dzisiaj całe mnóstwo. Warto więc poświęcić trochę czasu i wybrać rzeczywiście najlepszą dla siebie ofertę.